Loading...
Equip Júnior 2018-08-08T12:28:47+00:00

EQUIP JÚNIOR

La novetat d’aquesta temporada 2018 en el projecte de Jufré Cycling és aquest nou equip de competició de carretera en la categoria júnior, amb corredors de les edats compreses entre els 17 i 18 anys, donant continuïtat a l’equip cadet de les dues últimes temporades.

Un grup de 16 corredors amb ambició que competeix en el bo i millor del calendari català i estatal, incloent-hi voltes per etapes de nivell internacional.

Aquest equip tindrà com a director tècnic Josep Jufré i els directors esportius, Pius Dòniga i Nil Masnou, un equip amb experiència per aquest nivell. Dòniga prové de l’equip júnior Bicis Esteve després d’anys en la direcció d’equips, una trajectòria on l’avala la gestió tècnica i també els resultats esportius obtinguts. Per la seva banda,  Masnou havia estat treballant en l’equip de cadets de carretera de la mateixa escola Jufré-Vic ETB.

Calendari Equip júnior

  • Copa Catalana de Ciclocròs (CX)
  • Curses socials
  • Copa Catalana
  • Copa España
  • Vuelta al Besaya (País Basc)
  • Circuito Cántabro (Cantàbria)
  • Vuelta a Pamplona (Navarra)
  • Trofeu Víctor Cabedo (Castelló)

Notícies

05/08 Copa Espanya Peñafiel

29/07 Copa Catalana Bràfim

28/07 Campionat Catalunya pista

22/07 Critèrium del Vallès

15/07 Copa Espanya San Sebastián de los Reyes i Memorial Segú

08/07 Bizkaiko Itzulia i GP de Villemolaque

24/06 Vuelta a Besaya

16/06 Campionats de Catalunya CRI i Copa Espanya José Luis Junco

27/05 Copa Espanya Sant Boi

20/05 Vuelta a Álava

1/05 Campionat de Catalunya

22/04 Bicircuit Festival

14/04 Trofeu 15 d’Abril

08/04 Route des Vignobes i Copa Catalana El Prat

02/04 GP Força Real

18/03 Segon finde Cabedo i Copa Critèrium BCN

11/03 Primer finde Cabedo

4/03 Trofeu Vila de Ripoll

12/02 GP Ceràmica

04/02 GP Vilajuïga

28/01 Cursa del Pa

PLANTILLA JUFRÉ-VIC ETB 2018

Algarrada, Toni

(Sta. Coloma de Gramanet, 2000)

-2n Campionat de Catalunya júnior (Batet de la Serra, 1/05)

-7è Memorial Josep Segú – Copa Critèrium (La Garriga, 15/07)

-15è Trofeu Vila de Ripoll – Copa Catalana júnior (Ripoll, 4/03)

Bartrina, Adrià

(Olot, 2001)

-8è Campionat de Catalunya júnior (Batet de la Serra, 1/05)

-10è GP de La Ceràmica, 1r júnior – Social (La Bisbal d’Empordà, 11/02)

-13è Classificació General Volta a Àlava (País Basc, 18-20/05)

-14è Trofeo Víctor Cabedo – Trofeu Cabedo (Onda, Castelló, 10/03)

-14è Trofeu Vila de Ripoll – Copa Catalana júnior (Ripoll, 4/03)

-18è Classificació General Trofeu Cabedo (10, 11, 17, 18/03)

-18è XXXVII Cursa del Llobregat – Copa Espanya júnior (Navàs-Sant Boi, 27/05)

-19è VIII Trofeo Ayuntamiento de Peñafiel – Copa Espanya júnior (05/08)

-21è Trofeu 15 d’Abril – Copa Espanya júnior (La Canonja, 14/04)

-23è GP Vilajuïga, 2n júnior – Social (Vilajuïga, 04/02)

Cabezas, Marc

(Sabadell, 2000)

Camps, Guillem

(Sant Hipòlit de Voltregà, 2001)

Fonollosa, Arnau

(Barcelona, 2000)

-1r Campionat de Catalunya júnior (Batet de la Serra, 1/05)

-Guanyador classificació esprints especials Vuelta al Besaya

-3r El Prat – Copa Catalana júnior (El Prat de Llobregat, 08/04)

-4t Campionat de Catalunya CRI júnior (Puigverd de Lleida, 16/06)

-4t 1ª etapa de la Vuelta a Besaya (Los Corrales de Buelna-Cabárceno, 21/06)

-4t Memorial Josep Segú – Copa Critèrium (La Garriga, 15/07)

-5è Bicircuit Festival – Copa Catalana júnior (Montmeló, 22/04)

-5è Trofeu del Vi – Copa Catalana júnior (Bràfim, 29/07)

-7è Trofeo Víctor Cabedo – Trofeu Cabedo (Onda, Castelló, 10/03)

-9è Trofeu 15 d’Abril – Copa Espanya júnior (La Canonja, 14/04)

-10è Classificació General Critèrium del Vallès (21-22/07)

-12è Trofeu Vila de Ripoll – Copa Catalana júnior (Ripoll, 4/03)

-13è Classificació General Trofeu Cabedo (10, 11, 17, 18/03)

-15è XXXVII Cursa del Llobregat – Copa Espanya júnior (Navàs-Sant Boi, 27/05)

-18è Cursa del Pa, 1r júnior – Social (Palafrugell, 28/01)

-23è Trofeo Entrada de Toros y Caballos – Trofeu Cabedo (Segorb, Castelló, 18/03)

Hernández, Alberto

(Figueres, 2000)

-2n Trofeu San Sebastián de los Reyes – Copa Espanya júnior (14/07)

-2n Campionat de Catalunya CRI júnior (Puigverd de Lleida, 16/06)

-3r Route des Vignobles, 1r júnior (Lecaute, França, 7/04)

-4t Classificació General Trofeu Cabedo (10, 11, 17, 18/03)

-5è Classificació General Copa Espanya júnior

-5è Memorial Joan Baptista Llorens – Copa Espanya júnior (Vila-real, Castelló, 11/03)

-5è Campionat de Catalunya júnior (Batet de la Serra, 1/05)

-5è Trofeu Vila de Ripoll – Copa Catalana júnior (Ripoll, 4/03)

-6è Classificació general Vuelta a Besaya (Cantàbria, 21-24/06)

  • 8è 2ª etapa (Villacarriedo-arribada en altura Bostronizo)
  • 6è 3ª etapa (arribada en altura Embalse de Alsa)
  • 3r 4ª etapa (Castañeda-Los Borrales de Buelna)

-8è Classificació general Volta a Àlava (País Basc, 18-20/05)

-11è Trofeu 15 d’Abril – Copa Espanya júnior (La Canonja, 14/04)

-11è Memorial Fidel Bagan – Copa Catalana júnior (Sabadell, 29/04)

-12è GP Vilajuïga, 1r júnior – Social (Vilajuïga, 04/02)

-15è Classificació General Bizkaiko Itzulia (5-8/07)

  • 6è 4a etapa B (cronoescalada La Arboleda)

-16è XXXVII Cursa del Llobregat – Copa Espanya júnior (Navàs-Sant Boi, 27/05)

-16è VIII Trofeo Ayuntamiento de Peñafiel – Copa Espanya júnior (05/08)

-17è GP de La Ceràmica, 2n júnior – Social (La Bisbal d’Empordà, 11/02)

-18è Memorial José Luis Junco – Copa Espanya júnior (Unquera, Cantàbria, 17/06)

-24è Trofeo Entrada de Toros y Caballos – Trofeo Cabedo (Segorb, Castelló, 18/03)

Isach, Bernat

(Banyoles, 2001)

-5è Memorial Josep Segú – Copa Critèrium (La Garriga, 15/07)

-10è Memorial Fidel Bagan – Copa Catalana júnior (Sabadell, 29/04)

-11è Trofeu Vila de Ripoll – Copa Catalana júnior (Ripoll, 4/03)

-13è Trofeu del Vi – Copa Catalana júnior (Bràfim, 20/07)

-14è Campionat de Catalunya júnior (Batet de la Serra, 1/05)

Moya, Sergi

(Calabuig, 2001)

-1r júnior GP de Villemolaque  (Le Boulou, França, 08/07)

-10è Aniversari del Club Ciclista Catalunya – Copa Critèrium (Barcelona, 18/03)

-11è Memorial Fidel Bagan – Copa Catalana júnior (Sabadell, 29/04)

-17è Memorial Joan Baptista Llorens – Copa Espanya júnior (Vila-real, Castelló, 11/03)

Muñoz, Álvaro

(Badalona, 2001)

-9è Memorial Josep Segú – Copa Critèrium (La Garriga, 15/07)

Ortiz, Marc

(Mataró, 2000)

-1r Campionat Catalunya júnior madison (amb Marc Josep Acero, Velòdrom d’Horta, 28/07)

-3r primera etapa Critèrium del Vallès (CRI Martorelles, 21/07)

Sebastianes, Raul

(Navàs, 2000)

-1r Bicircuit Festival – Copa Catalana júnior (Montmeló, 22/04)

-2n El Prat – Copa Catalana júnior (El Prat de Llobregat, 08/04)

-5è Memorial Fidel Bagan – Copa Catalana júnior (Sabadell, 29/04)

-6è Memorial Josep Segú – Copa Critèrium (La Garriga, 15/07)

-8è Trofeu del Vi – Copa Catalana júnior (Bràfim, 29/07)

-8è GP Baix Penedès, 2n júnior – Social (El Vendrell, 18/02)

-14è Trofeo Entrada de Toros y Caballos – Trofeo Cabedo (Segorb, Castelló, 18/03)

-15è Memorial Joan Baptista Llorens – Copa Espanya júnior (Vila-real, Castelló, 11/03)

-21è XXXVII Cursa del Llobregat – Copa Espanya júnior (Navàs-Sant Boi, 27/05)

-23è Trofeu Josep Florencio, 2n júnior – Social (Mont-roig del Camp, 28/01)

Vergé, Aleix

(St. Feliu de Guixols, 2001)

Vidal, Marc

(Anglès, 2001)

-11è Aniversari del Club Ciclista Catalunya – Copa Critèrium (Barcelona, 18/03)

Vilarrasa, Isaac

(Olot, 2000)

-1r El Prat – Copa Catalana júnior (El Prat de Llobregat, 08/04)

-1r júnior GP de Força-Réal (Millars, França, 2/04)

-3r Campionat de Catalunya júnior (Batet de la Serra, 1/05)

-7è Memorial Joan Baptista Llorens – Copa Espanya júnior (Vila-real, Castelló, 11/03)

-18è Classificació general Copa Espanya júnior

Zlatev, David

(Salt, 2000)

Patrocinadors

Inline
Inline